Likwidacja zmarszczek

KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

W trakcie wykonywania ruchów mimicznych twarzy dochodzi do skurczu mięśni, powstawania fałdów skórnych oraz tworzenia się dynamicznych zmarszczek, szczególnie wokół oczu oraz w obrębie czoła (kurze łapki, lwia bruzda).

Aby zapobiec utrwaleniu się zmarszczek stosuje się preparaty toksyny botulinowej (Botox, Azzalure). Umożliwia ona szybkie i skuteczne usunięcie zmarszczek. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, po uprzedniej konsultacji, w trakcie której zostają wykluczone przeciwwskazania oraz ustalony obszar podania oraz dawki preparatu.

Toksyna botulinowa podawana jest w kilku iniekcjach w daną okolice. Wstrzyknięcia wykazują się niewielką bolesnością i ostrzykiwane okolice nie muszą być uprzednio znieczulane.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

Po wykonaniu zabiegu z użyciem toksyny botulinowej niewskazane są:
WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK ORAZ BRUZD PRZY UŻYCIU PREPARATÓW KWASU HIALURONOWEGO

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry i jest odpowiedzialny za utrzymanie jej odpowiedniej wilgotności. Jest obecny we wszystkich żywych organizmach, a jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance. Niestety wraz z wiekiem kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany. Gdy brakuje w skórze kwasu hialuronowego, staje się ona sucha i pojawiają się zmarszczki.

Składnikiem podstawowym nowoczesnych wypełniaczy jest kwas hialuronowy. Wypełniacze wykorzystywane są obecnie w celu odbudowania objętości tkanek miękkich oraz korekcji zmarszczek w obrębie twarzy. Dzięki nim możliwe jest również spłycenie zagłębionych blizn np. potrądzikowych.

Dzięki wypełniaczom możliwe jest

Czas utrzymywania się efektów po podaniu wypełniacza jest osobniczo zmienny i wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Przeciwwskazaniami do zastosowania pochodnych kwasu hialuronowego są:

Kwas hialuronowy może być wszczepiony w skórę po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Przed ostrzykiwaniem skóra znieczulana jest przy użyciu kremu Emla, natomiast usta - znieczulenia dentystycznego.


Aby sprawdzić aktualne ceny zabiegĂłw, przejdĹş do cennika 


Projektowanie stron internetowych CEbis
Projektowanie stron internetowych